"Magiczne słowa i gesty" realizacja II edycji projektu "Magiczna moc bajek"

"Magiczne słowa i gesty" realizacja II edycji projektu "Magiczna moc bajek"

Uczniowie młodszych i starszych klas szkoły podstawowej w ramach realizacji kolejnych zadań Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” wzięli udział w bibliotecznych kalamburach pt.: „Magiczne słowa i gesty”. Była to  gra w której uczestnicy odgadywali tytuły wierszy znanych pisarzy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima prezentowanych za pomocą gestów i mimiki. Dzieci świetnie się bawiły, było dużo radości i śmiechu. Niektóre klasy bardzo pragnęły jeszcze raz powtórzyć to zadanie, gdyż uwielbiają zabawę w odgadywanie. Zagadki trenują kreatywność, pobudzają wyobraźnię, ćwiczą koncentrację uwagi oraz rozwijają wrażliwość na mimikę i gesty drugiej osoby.

Dzieciom dziękujemy za zabawę i zapraszamy na kolejne zajęcia.