Piramida zdrowego żywienia - realizacja programu "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

Piramida zdrowego żywienia - realizacja programu "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

Klasa I A i II A uczestniczyła 5 marca  w zajęciach z higienistką szkolną na temat „Piramida zdrowego żywienia” w ramach programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu. Celem tych zajęć jest wspieranie dzieci w budowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Uczymy czym jest dobre jedzenie i dlaczego jest ważne  dla zdrowia. Uczniowie poznali grupy produktów tworzących piramidę zdrowego żywienia, wymieniali poszczególne piętra piramidy oraz główne produkty należące do tych grup, poznali  zasady doboru produktów w codziennym żywieniu, jak również wymieniali produkty zalecane i niezalecane w prawidłowym żywieniu. Wypełniali  piramidę wyciętymi z gazet zdjęciami i obrazkami przedstawiającymi różne produkty zbożowe, warzywa, owoce, produkty mleczne, produkty białkowe oraz tłuszcze. Przyklejali obrazki klejem do kartonu w taki sposób, aby powstała kolorowa piramida. Na zakończenie uczniowie mieli degustacje warzyw i  owoców jak również rozwiązywali test z zakresu znajomości zdrowego stylu życia. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie u uczniów.