Warsztaty online z Miejską Biblioteką Publiczną

Uczniowie klasy I A i II A brali udział w warsztatach plastycznych online, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną Fila Nr 1. Spotkania te odbyły się w ramach współpracy z MBP, która trwa już kilka lat.

W dniu 25 listopada uczniowie wspólnie świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia.           W trakcie spotkania online wysłuchali opowiadania pt. „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”. Następne poznali „misiowe” sposoby dekoracji prezentów i wykonali jeden przez siebie wybrany oraz poznali przy tym krótką historię ulubionej maskotki. Każdy z uczniów otrzymał także  „Dyplom misiowego przyjaciela”.

Kolejne warsztaty online pt. „Warsztaty kartek świątecznych” odbyły się w grudniu. Uczniowie obejrzeli filmik z prezentacją pomysłów na wykonanie świątecznej kartki z kolorowych guzików. Pomysł na „guzikowe kartki” wszystkim się spodobał i każdy stworzył własną kartkę dla kogoś bliskiego. Nie przypadkowo były to guziki. Otóż 12 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Guzika.